• English
    • Polski
Home / Uncategorized / Brink w pojedynkę

Brink w pojedynkę

Od początku tego roku firma Brink – czołowy producent systemów holowniczych na świecie działa jako w pełni samodzielna marka i posługuje się już wyłącznie własną nazwą.

Wcześniej klienci na Polskim rynku zakupywali systemy holownicze w sieci sprzedażowej Thule, której częścią operującą na rynku haków był właśnie Brink. We wrześniu 2014 roku właściciele obu firm doszli do wniosku, że każda z nich powinna robić to, na czym najlepiej się zna. Thule bagażnikami samochodowymi a Brink systemami holowniczymi. Od tego czasu, przy określeniu produktu, funkcjonowała nazwa Brink /Thule. Faza przejściowa używania obu nazw zakończyła się w grudniu 2015 roku. Od tego czasu firma będzie używała już tylko nazwy własnej Brink.

– Zmiana nazwy nie pociąga, oprócz spraw administracyjnych, żadnych innych zmian. Klienci otrzymują dokładnie ten sam, zaawansowany produkt. – zapewnia Robert Lichocki – dyrektor sprzedaży na rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

Ponieważ część klientów nadal kojarzy obie firmy, Brink zamierza przez najbliższy rok załączać do produktów sprzedawanych w Polsce list z wyjaśnieniami.

Powstały w 1960 roku Brink jest międzynarodowym koncernem-liderem w produkcji i sprzedaży systemów holowniczych. W 2015 roku udział Brink w globalnym rynku systemów holowniczych wynosi 25%.

Stałe, demontowane lub chowane haki powstają w czterech zakładach na terenie Europy i Afryki Południowej zatrudniających ponad 650 pracowników. Od połowy lat 90-tych firma jest także obecna w Polsce z centralą w Wolsztynie.

Dalsze Informacje

Robert Lichocki
Dyrektor ds. sprzedaży, Europa Środkowa i Wschodnia
Brink Towing Systems Sp. z o.o.
Ul. Poniatowskiego 19, 64-200 Wolsztyn, Poland
Phone direct: +48 (0) 683473999
Mobile: +48 (0) 602763132

Magdalena Grabowska
Prelite PR
t. 726 678 263
mail: m.grabowska@prelite.pl